BOSNA – DINAMO 2:0 (FOTO)

25.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – DINAMO (D.Mahala) 2:0

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici. Ibro Mušanović (Živinice) i Ramiz Ferhatović (Brčko). Delegat: Muhamed Delić (Tuzla). Nije bilo žutih i crvenih kartona. Strijelci: 1:0 Kitić (17), 2:0 Lolić (87)

BOSNA: Smajlović, Mustafić (Džilić), Mujkić, Tabalović, Hibić,  Poljaković,        Karić (Makalić), Kitić, Lolić, Omerović, Džinić, (Osmanović).Trener: Sadik Osmanović.

DINAMO: Davidović, G.Maskaljević, Đ.Klaić, M.Vincetić, Babić, Živković, R.Vincetić, Lukačević, P.Klaić, Damjanović, Đ.Maskaljević. Miroslav Đurić.

Fudbaleri kalesijske Bosne su mnogo boljom i kvalitetnijom igrom savladali Dinamo iz Donje Mahale i upisali bodove, koji im garantiraju ostanak u gornjem domu drugoligaške tabele. Pored dva postignuta pogotka, domaći su propustili barem još najmanje desetak odličnih prilika za gol. Dio zasluga za ovakav rezultat, dakako, ide  na adresu gostujućeg golmana Davidovića, koji je dobrim intervencijama uspio spriječiti mnogo ubjedljiviji poraz svoje ekipe. Nakon potpune terenske inicijative i nekoliko propuštenih prilika, vodeći pogodak za Bosnu postiže Kitić (17.min.), kada veoma preciznim, prizemnim, udarcem pogađa desni ugao gostujućeg gola. Nakon ovog pogotka domaći su  nastavili atakovati ka golu Dinama, ali se rezultat do kraja prvog dijela nije promijenio. Potpuno identičan odnos snaga na terenu prikazan je i u drugom poluvremenu, u kojem su fudbaleri Bosne ponovo stvarali i promašivali dobre prilike, a gosti iz Donje Mahale nastojali čvrstom odbranom sačuvati vlastitu mrežu. U posljednjim minutama meča, kada su nervi domaćih navijača već polako počeli popuštati, zbog velikog broja propuštenih prilika, Lolić se u 87.minuti najbolje snalazi u šesnaestercu Dinama i postavlja konačan rezultat meča.  Trener Bosne, Sadik Osmanović je u finišu meča u igru uveo juniore Edina Osmanovića i Jakuba Makaliću, koji su ukazano povjerenje solidno opravdali i pokazali da se u budućnosti s pravom može računati na podmladak kalesijskog drugoligaša.