Bodovi nade za opstanak u ligi

Nogomet – 16.kolo Druga liga FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – BRATSTVO (Gračanica) 2:1 (1:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 800. Teren: težak za igru. Sudija : Dražen Tomić (Tuzla) 7,5. Pomoćnici: Adnan Mukanović i Mensur Berbić (oba Banovići). Delegat: Nazil Kulović (Živinice). Žuti kartoni:  Jukić (Bosna), Babić, Mevkić, Smajlović i Ćejvanović (Bratstvo). Crveni kartona nije bilo.  Strijelci: 1:0 Omerović (39), 1:1 Mujkić (47), 2:1 Zulić (48).   Igrač utakmice: Semir Zulić 7,5 (Bosna)

Bosna: Muminović 7, Fejzić 7, Mustafić 7,5, Hibić 7,5, Karić 7, Omerović 7,5, Jukić 7 (Krajinović -), Zulić 7,5, Džanić 7,5, Imamović 7 (Mujkić), Isić 7. Trener: Sadik Osmanović.

Bratstvo: Divljaković 7, Muslimović 7, Šuša 6,5, Topčagić 6,5, Babić 6,5, Hadžić 6 (Buljubašić), Mevkić 6 (Mujičić), Mujkić 6,5, Smajlović 6,5, Majdančić 6,5, Ćejvanović 6,5. Trener: Midhat Memišević.

Pobjedom nad favoriziranim Bratstvom, kalesijski fudbaleri su uspješno startali u proljetnom dijelu prvenstva, Druge lige FBiH „Sjever“. Domaći su prikazali veću borbenost i želju za osvajanjem bodova, sa kojima ulaze u ravnopravnu borbu za opstanak u drugoligaškom društvu. Nakon dvije stopostotne prilike koje su propustili Omerović i Džanić, ovaj dvojac se iskupio  u 39.minuti, kada Džanić koristi neopreznost gostujuće odbrane i asistira Omeroviću, kojemu nije bilo teško, sa linije peterca, pogoditi protivničku mrežu. Do kraja prvog dijela Zulić je, na asistenciju Omerovića, propustio odličnu priliku da svoju ekipu odvede na odmor sa dva gola prednosti. Početkom drugog poluvreman gosti preko Mujkića u 47.minuti dolaze do izjednačenja. Predhodno je odbrana Bosne loše reagirala i dozvolila Mujkiću da sam izađe pred golmana Muminovića, koji je bio nemoćan da zaštiti vlastitu mrežu. Samo minut kasnije Zulić se, nakon kornera za domaće,  najbolje snalazi u šesnaestercu Brastsva i glavom postiže pobjedonosni  pogodak za kalesijskog drugoligaša. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani, a zbog prigovora sudac Tomić je u 65.minuti sa klupe odstranio trenera Bratstva, Midhata Memiševića. Pobjedom nad gostima iz Gračanice, Bosna je  osvojila tri veoma važna boda u borbi za opstanak u ligi, dok Bratstvo, ukoliko želi nastaviti utrku za prvo mjesto, mora u nastavku prvenstva prvenstva pružiti mnogo bolje partije  nego u Kalesiji.