BiH očekivano savladala Andoru

BiH se očekivano lako obračunala s Andorom u Zenici i pobjedom 3:0 preskočila Kipar. Tako je odrađen posao koji se podrazumijevao, a sada su pred našim reprezentativcima zadnja dva kola i prava bitka za treće mjesto i playoff.

Mehmed Baždarević napravio je četiri izmjene u sastavu u odnosu na poraz od Belgije: igrali su Bičakčić, Šunjić, Zec i Ibišević. I upravo su dvojica od njih vrlo brzo, u 14. minuti, slomili otpor gostiju. Zec je ubacio, a Bičakčić glavom pogodio za 1:0. Ibišević je dobio žuti karton zbog glume, a Džeko je rutinski pogodio  za 2:0, dok je na sličan način Lulić u 45. minuti postigao treći pogodak.

No, u drugom poluvremenu uslijedile su loše vijesti. Najprije je zbog povrede zamijenjen Pjanić, da bi u 63. minuti Muhamed Bešić zbog burne reakcije nakon jednog prekršaja dobio crveni karton, zbog kojeg će propustiti Wales, a bude li kazna stroža, i Kipar!

Isključen je i gostujući igrač Rodriguez, a u igri 10 na 10 Ibišević je pogodio stativu. U 79. minuti u igru je ušao Mario Vrančić i tako debitirao za BiH.

Belgija je tek u završnici utakmice stigla do pobjede na Kipru.  Pobjedonosni pogodak za Belgiju postigao je Eden Hazard u 86.minuti susreta.