AHMETOVIĆ STRIJELAC U POBJEDI ROSTOVA

Kalesijac Mersudin Ahmetović postigao je pogodak  pobjedi Rostova od 2:1 nad Amkarom u okviru  5.kola ruske «Premijer» lige. Ahmetović se za razliku od predhodnih mečeva našao u početnoj postavi Rostova i u potpunosti opravdao očekivaja stručnog štaba. Već u 13 minuti prekrasnim udarcem sa oko 13.metara Ahmetović šalje loptu pod prečku Amkara za vodstvo Rostova od 1:0.  Početkom drugog dijela Amkar je golom Sokolova u 51.minuti izjednačio na 1:1, dok je pobjedonosni pogodak za Rostov postigao Anđelković u 84.minuti meča. Ahmetović je na terenu proveo svih 90.minuta. Ovo je Ahmetović u treći pogodak u 5 odigranih kola. Pored Ahmetovića za Rosotov igra i nekadašnji reprezentativac BiH Dragan Blatnjak.

Rostov se trenutno nalazi na 9. poziciji na tabeli ruske «Premijer» lige sa 7 bodova.