Sloga slavila u Živinicama, Bosna remizirala kod kuće

Fudbaleri kalesijske  Bosna podijeli su bodove sa imenjacima iz Mionice rezultatom 1:1, u 24.kolu Druge lige FBiH “Sjever”. Domaći su poveli golom Semira Mujanovića (11′), koji uspjeva pobjeći gostujućoj odbrani rutinski šalje loptu iza leđa golmana Kukuruza.

Krajem prvog poluvremena Bosna ostaje sa deset igrača, jer je  Šljivić zaradio drugi žuti karton. Nakon niza propuštenih prilika kalesijskih fudbalera u drugom poluvremenu, gosti iz Mionice u završnici utakmice postižu izjednačujući  pogodak. Vedad Omeragić (89′) šutira sa oko dvadesetak metara, a lopta, uz pomoć golmana Bukvara završava u mreži kalesijskog drugoligaša.  Bukvar je prethodno odbranio šut ali mu lopta ispada i odlazi u mrežu.

BOSNA KALESIJA: Bukvar, Imamović, Tabalović, Poljaković, Lolić (Memišević), Šljivić, Mujanović,Fazlić, Jahić (Suljkanović), Majdančić, Omerović. Trener: Ibro Mahmutović

BOSNA MIONICA: Kukuruz, Huseinagić, Teletović, Mešanović, Brkić (Velagić), Delibašić, Milkić, Peštalić, Đonlić A., Đonlić N., Omeragić. Trener: Kukuruzović Aldin

Sudije: Kenan Bajraktarević, Kristijan Vasilić, i Filip Jarić. Delegat: Sead Rahmanović

Sloga iz Tojšića je pobjedom nad Slavenom u Živinicama 0:2 uspjela namiriti bodove koje su u prošlom kolu  izgubili protiv Sloge iz Simin Hana na domaćem terenu.  Strijelci za Slogu bili su Mirza Šehić i Adnan Zulić. Ovom pobjedom, Sloga je učvrstila četvrtu poziciju na tabeli Druge lige FBiH “Sjever”.