ODBOJKAŠI BOSNE SAVLADALI GACKO

BOSNA KALESIJA – GACKO 3:1

Rezultati po setovima: 19:25, 25:22, 25:16 i 25:20

Odbojkaši kalesijske Bosne su sjajnom igrom stigli do pobjede nad favoriziranim gostima iz Gacka. Iako je početak utakmice nagovještavao povoljniji ishod za goste, koji su prvi set riješili u svoju korist, domaći su u nastavku susreta zaigrali mnogo bolje i stigli do željenog preokreta. Posebno raspoložen u redovima domaćih bio je Požegić, koji je „bljesnuo“ početkom drugog seta i sve do kraja meča bio “neriješena enigma” za Gacko.  Najzanimljivija igra prikazana je u drugom setu u kojem se kalesijski odbojkaši mnogo bolje otvaraju i stvaraju prednost od 6:3. Međutim, gosti uspjevaju izjednačiti rezultat, pa se sve do finiša seta vodila izjednačena borba na parketu. Ipak u najznačajnijim trenucima odbojkaši Bosne su, uz nekoliko veoma atraktivnih prolaza, priveli set kraju u svoju korist. Potpunu dominaciju kalesijski odbojkaši su prikazali  u trećem setu u kojem je već na polovini seta bio poznat pobjednik. U posljednjem četvrtom setu sastav trenera Malovića je nošen vatrenim navijanjem sa tribina stigao do prednosti od 19:13. Uslijedilo je nekoliko greški koje gosti koriste i smanjuju predonost, ali ipak u završnici seta domaći uspjevaju nametnuti svoju igru i privesti susret kraju. Sigurnoj pobjedi odbojkaša Bosne doprinijela je i rana povreda Tadića, koji je u prvom setu bio jedan od najboljih pojedinaca na parketu.  Ovom pobjedom kalesijski odbojkaši su stigli do veoma bitnih bodova, sa kojima su skočili na petu pozciju na tabeli i stigli na korak do plasmana u play off, koji garantira siguran opstanak u premijerligaškom društvu.

U narednom kolu odbojkaši Bosne gostuju kod Domaljevca, koji je u ovom kolu donio bodove sa gostovanja u Odžaku.