Fenomenalni Messi donio veliku pobjedu Barci

Na stadionu Santiago Bernabeu večeras su u okviru 33. kola španske Primere igrala najveća klupska utakmica na svijetu, popularni El clasico između Real Madrida i Barcelone.

Na kraju je slavila Barca rezultatom 3:2.

Početak susreta počeo je u dominaciji Reala, koji je krenuo veoma agresivno, a šanse su redom propuštali Bale, Benzema i Ronaldo. Prva šansa pred golom Reala došla je nakon akcije Suareza i Albe, a bek Blaugrane šutira preko gola.

Real je poveo u 28. minuti kada je Ramos nakon ubačaja Marcela pogodio stativu, a na odbijenu loptu naletio Casemiro koji rutinski pogađa za 1:0. Slavlje domaćih trajalo je svega pet minuta kada je nakon asistencije Rakitića fenomenalno pogodio Messi. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio igre počeo je u nešto boljoj igri Barce koja je propustila i četiri velike prilike.

Prvo je Alcacer promašio veliku šansu, a nakon toga i veliku šansu za Real propušta i Benzema. Nekoliko minuta kasnije i Suarez, a kasnije i Pique su promašivali zicere, odnosno Navas je fenomenalno branio. Barci je posao olakšao i Sergio Ramos koji je dobio crveni karton u 77. minuti nakon brutalnog starta nad Messijem.

Do kraja susreta mogla je Barca do vrha napuniti mrežu Reala, ali sjajni Navas je branio sve. Kazna za promašaje dolazi u 85. minuti kada je rezervista James Rodrigiuez pogodio za 2:2. Veliko slavlje Blaugrani donosi Messi u posljednim trenucima utakmice, svojim drugim golom večeras.

Nakon ovog kola Barca je prva sa 75 bodova, Real ima isto toliko, ali Kraljevski klub ima utakmicu manje.