Dedić donio Bosni prvu domaću pobjedu

U okviru 23.kola Druge lige FBiH “Sjever” kalesijska Bosna je na domaćem terenu dočekala ekipu Priluk. Bosna je slavila rezultatom 2:0 i tako ostvarila prvu domaću pobjedu, a strijelac oba gola za zlata vrijednu pobjedu je Semir Dedić.

Nakon serije loših rezultata, utakmica protiv Prikuka je bila pod imperativom pobjede, ali su igrači Bosne odigrali još jednu veoma tešku utakmicu.

Nakon što je kapiten Tabalović u finišu prvog poluvremena promašio penal, malobrojni navijači na tribinama Gradskog stadiona su ponovo imali razlog da budu zabrinuti.

U nastavku utakmice šansu je dobio mladi Semir Dedić.

Sa njegova dva gola u finišu utakmice, domaća ekipa je upisala tri velika boda. Prvi gol je postigao u 75.minutu, nakon što se odlično snašao u šesnaestercu nakon centaršuta Sakića, dok se u 85.min odlično izborio za poziciju na vrhu šesnaesterca i šutirao, a lopta na putu prema golu zakačila jednog odbrambenig igrača i promijenila smjer, te završila u golu.

U narednom kolu Bosna je slobodna, a naredne subote ponovo igraju kod kuće, kada će dočekati ekipu Ingrama.

Tojšićka Sloga takođe je danas igrala na domaćem terenu gdje su ugostili drugoplasiranu ekipu Bosne iz Mionice, utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1.

Sloga u narednom kolu ide u goste Slavenu iz Živinica.