BOSNA SAVLADALA POSAVINU

BOSNA KALESIJA – POSAVINA (B.BIJELA) 2:1 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Vrijeme: oblačno. Teren mokar i težak za igru. Sudija: Ivica Maskaljević. Pomoćnici: Agan Ramić i Josip Vorgić. Delegat: Sead Rahmanović. Žuti kartoni: Atlagić (Bosna) i Šerifović (Posavina). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Ibrahimović (51), 1:1 Poljaković (autogol) (59′), 2:1 Poljaković 11m (73).

BOSNA: Bukvar, Salkić, Poljaković,  Imamović, Tabalović, Majdančić, Karić (Memišević), Atlagić (Kulanić), Hamzić (Beširević), Ibrahimović, Mujanović.Trener: Ibro Mahmutović.

POSAVINA: Delić, Smajlović,  Buljubašić, Šerifović, Selimović, Hamidović, E.Tursunović (Babić), Bečić, Havić, A.Tursunović (Ibrić), Mutapčić. Trener: Nermin Džanić.

Fudbaleri kalesijske Bosne su konačno stigli do prve ovoseznske pobjedena domaćem terenu. Vodeći pogodak za domaće postigao je Ibrahimović, da bi u nastavku susreta Poljaković prvo pogodio svoju, a nakon toga i protivničku mrežu. Bosna je bolje ušla u susret i stvorila nekoliko veoma izglednih prilika. Prvu priliku za Bosnu imao je Ibrahimović (‘9) kada se, nakon odličnog centrašuta Karića, našao sam pred gostujućim golmanom, ali njegov šut glavom završava pored gola Posavine.  Pet minuta kasnije u sličnoj poziciji se našao Karić, nakon kornera kojeg izvodi Hamzić, ali i ovoga puta lopta završava pored gola. Do kraja pouvremena dobre prilike za Bosnu propuštaju Karić i Tabalović, a u posljednjoj minuti prvog dijela odličan šut Ibrahimovića golman Delić brani krajnjim naporom. U nastavku susreta  kalesijski fudbaleri nastavljaju pritiskati protivnički gol.Vodeći pogodak za Bosnu potiže Ibrahimović (’51), koji odlično prolazi po lijevoj strani i preciznim udarcem šalje loptu u suprotni ugao gola Posavine. Šest minuta kasnije, potpuno neočekivano, Posavina dolazi do izjednačenja nakon nesporazuma golaman Bukvara i Poljakovića, kojeg lopta pogađa u leđa i završava u mreži domaćih. Nakon ovog pogotka, trener Bosne, Ibro Mahmutović je sve karte bacio u napad. Redale su se prilike domaćih, ali je golman Delić u nekoliko navrata sjajnim intervencijama spašavao vlastitu mrežu.  Pobjedonosni pogodak za kalesijskog drugoligaša postiže Poljaković (’73) preciznim udarcem sa bijele tačke. Penalu je prethodila akcija u kojoj je golman Delić oborio Memiševića, a sudac Maskaljević pokazao na jedanaest metara. Ovom pobjedom Bosna je pobjegla sa začelja tabela i zauzela poziciju u sredini tabele za mirniji nastavak prvenstva.

Bosna - Posavina 1 Bosna - Posavina 2 Bosna - Posavina 3 Bosna - Posavina 4 Bosna - Posavina 5