USPJEŠAN DEBI MALOVIĆA NA KLUPI BOSNE

Mensur Malović – Zlaja imao je uspješan debi na klupi OK Bosna Kalesija. Kalesijski odbojkaši su, u okviru 9.kola “Premijer” lige BiH, mnogo boljom igrom stigli do pobjede nad Omladinskom akademijom iz Kakanja rezultatom 3:1 (25:17,20:25,25:23,25:12).

Nakon što su prvi set riješili u svoju korist, odbojkaši Bosne u drugom setu nisu imali rješenje za veoma raspoloženog Salihovića, koji je sjajnim prolazima i najzaslužniji za izjednačenje rezultata u setovima. Najuzbudljivija igra je prikazana u trećem setu u kojem je kalesijski premijerligaš u najznačajnijim trenucima pružio bolju partiju i sa nekoliko veoma uspješnih prolaza stigao do prednosti od 2:1 u setoma. Ovaj set je, čini se, bio i  prelomni trenutak za cijelu utakmicu jer su u posljednjem setu odbojkaši Mensura Malovića u potpunosti dominirali i nisu dozvolili gostima bilo kakvo iznenađenje.

Pobjedom protiv Kaknja, Bosna je stigla do veoma značajnih bodova sa kojima se učvrstila u sredini tabele. Priliku da poprave bodovni saldo odbojkaši Bosne će imati i u naredna dva kola.  Naime, utakmicama 9.kola  završen je  prvi dio sezone. Prema takmičarskom kalendaru “Premijer” lige BiH do kraja ove godine odigrat će se još dva kola iz drugog dijela sezone, u kojem će Bosna oba susreta odigrati pred svojim navijačima. Već narednog vikenda u Kalesiji će gostovati  Napredak iz Odžaka, kojeg su kalesijski odbojkaši porazili sa 3:2  u prvom kolu.
 U posljednjem nastupu u ovoj godini ekipa trenera Malovića će ugostiti Modriču, koja je istina na domaćem terenu slavila protiv Bosne. Međutim, Bosna je u Modriči  prikazala odličnu partiju posebno u prvom i trećem setu, kada su domaći vrlo teško u finišu stigli do pobjede (rezultati po setivima: 30:28,25:9,25:23).
Ukoliko bi ostvarili povoljne rezultate u ove dvije utakmice odbojkaši Bosne bi stvorili dobre izglede da zadrže trenutnu poziciju na tabeli i obezbijede ulazak  u doigravanju za prvaka BiH, čime bi automatski sačuvali status premijerligaša.