Pjanić predvodio slavlje u svlačionici Juventusa

Fudbaleri Juventusa prvi su finalisti ovosezonskog izdanja Lige prvaka nakon što su u revanš-susretu polufinala s 2:1 savladali Monaco i tako s ukupnih 4:1 nadigrali francuskog predstavnika.

Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić odigrao je cijeli susret na Juventus Areni.

Igrači Stare dame znali su proslaviti plasman u finale naprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja, kako sa svojim navijačima na travnjaku, tako i u svlačionici gdje se slavlje nastavilo.

Protivnika u finalu koje se igra u Cardiffu Miralem Pjanić i njegove timske kolege saznat će sutra nakon što se odigra uzvratnim meč između Real Madrida i Atletica.

U nastavku pogledajte kako je izgledalo slavlje u svlačionici Juventusa koje je predvodio bh. reprezentativac koji je bio jedan od najboljih u ekipi Massimiliana Allegrija.

Miralem Pjanić prvi reprezentativac BiH u posljednjih 16 godina koji će igrati finale elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Njegov prethodnik bio je Hasan Salihamidžić, koji je 2001. godine igrao finale protiv Valencije te došao do naslova nakon boljeg izvođenja penala.
Osim Salihamidžića, čast da podignu trofej pobjednika najjačeg klupskog takmičenja od igrača iz BiH imali su još Elvir Baljić i Refik Šabanadžović.

Pjanića i saigrače u finalu očekuje najvjerovatnije duel protiv madridskog Reala, koji uoči sutrašnjeg revanš meča sa Atleticom ima ogromnu prednost od tri gola razlike.