MIRALEM PJANIĆ S DVA POGOTKA SRUŠIO NAPOLI

Nakon što su odveli reprezentaciju BiH na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, reprezentativci naše zemlje su se vratili svojim klupskim obavezama.

Večeras su odigrane prve utamice 8.kola talijanske Serije A i 9.kola njemačke Bundeslige. Prvo ime derbija kola Serija A između Rome i Napolija bio je reprezentaivac naše zemlje Miralem Pjanić koji je postigao dva gola,  sa kojima je Roma slavila pobjedu od 2:0.

Pjanić je prvo u finišu prvog poluvremena prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca doveo Romu u vodstvo od 1:0, da bi u 71.minuti sa bijele tače postavio konačan reultat utakmice Roma – Napoli 2:0.

Pored dva postignuta gola Pjanić je u potpunosti dominirao srednom terena i sasvim zasluženo ponio epitet igrača utakmice.

Pobjedom nad Napolijem nastavljena je bajka Rome u ovoj sezoni talijanske Serije A.  Vučici je ovo  bila osma pobjeda u isto toliko odigranih utakmica, uz impresivnu gol razliku od 22:1.

U prvoj utakmici devetog kola Bundeslige,  Bajer iz Leverkuzena je sa 2:1 savladao Hofenhajm u gostima, a veliku prašinu će podići gol Stefana Kislinga.

Pobjeda ”apotekara” je ostala u sjeni nevjerojatnog gafa iz 70. minute kada je sudac  priznao gol kojeg uopće nije bilo! Stefan Kisling je nakon kornera gađao glavom, a lopta je kroz vanjsku stranu male mrežice ušla u gol. I sam Kisling je odmah shvatio da je promašio i uhvatio se za glavu, ali sudac je iznenađujuće priznao pogodak. Uzalud su se domaći žalili i pokazivali sucu rupu na mreži, pomoći nije bilo. Kisling je tako šesti put ove sezone bio strijelac iako uopće nije postigao gol!
Ovom pobjedom Leverkusen je preuzeo prvo mjesto na tabeli s dva boda prednosti nad Bayernom.

U dresu Bayera od 46. minute igrao je bh. reprezentativac Emir Spahić, dok je Sejad Salihović odigrao 63 minute za Hoffenheim.