Izrael savladao BiH sa 3:0

Nogometna reprezentacija BiH poražena je od Izraela sa 3:0, u okviru 4,kola kvalifikacione grupe B za plasman na Ep u Francuskoj 2016. godine.

Strijelci za Izrael bili su Vermouth u 36., Damari u 45., i Zehavi u 70. minuti. Reprezentativci BiH nisu imali mnogo šansi za povratak u meč nakon što je početkom drugog poluvremena isključen naš reprezentativac Toni Šunjić.

‘Zmajevi’ su tako ostali bez pobjede u novom kvalifikacionom ciklusu, smanjivši znatno šanse za direktan plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Naši promašivali, Izraelci pogađali

Početak susreta je protekao u neočekivano ofanzivnoj igri sa obje strane, gdje su i jedni i i drugi jasno stavljali do znanja da žele stići do punog plijena.

Prvu priliku na susretu imala je naša selekcija, kada je Pjanićev udarac iz slobodnog udarca odbranio Marciano.

Samo minut poslije šutirao je Zahavi, ali je Begović bio siguran.

Odličnu šansu ‘Zmajevi’ su propustili u 10. minuti. Kvržić je probio po desnoj strani, ubacio prema Hajroviću, no igrač Werdera ne prima najbolje loptu i ona mu bježi u gol aut.

Najbolju priliku za Izrael propušta Tal Ben Haim II u 16. minuti, kada Damari zaobilazi Begovića, ostavlja loptu za igrača Maccabi Tel-Aviva, ali ovaj pogađa stativu.

U 24. minuti gosti ponovo pogađaju okvir gola. U glavnoj ulozi se još jednom našao Tal Ben Haim II, prošao sjajno po lijevoj strani i uputio centaršut koji završava na desnoj stativi Begovićevog gola.

Novu šansu za našu momčad ne koristi Senad Lulić u 32. minuti, a nedugo potom Marciano brani udarac Kvržića.

U 32. minuti Hajrović upošljava Medunjanina, čiji udarac ponovo brani odlični golman domaćih Marciano.

A onda domaći dolaze do vodstva u 36. minuti. Zahavi je proslijedio loptu do Vermoutha koji se neometano okreće i pogađa mrežu Asmira Begovića.

Mogli su Izraelci odmah iskoristi šok naših reprezentativaca, ali šut Zahavija iz 38. minute odlično brani Begović.

Do kraja prvog poluvremena domaći udvostručuju prednost. Zahavi bilježi drugu asistenciju, offside zamku izbjegava Damari i pogađa za velikih 2:0.

Isključenje pridonijelo potpunom raspadu

Sušić u svlačionici ostavlja Bešića i Mujdžu, a od samog početka drugog dijela pruža priliku Prciću i Višći, no svi planovi padaju u vodu kada Šunjić u 48. minuti kao zadnji čovjek ruši Damarija i dobija direktan crveni karton.

Vermouth u 59. minuti vrlo dobro šutira, ali ponovo se ističe golman Stoke Cityja.

Minut nakon toga, Miralem Pjanić se povrijeđuje i Sušić biva primoran u igru ubaciti mladog igrača Sarajeva Gojka Cimirota.

Poslije velike šanse Mashumara u 67. minuti, kada se po ko zna koji put ističe fenomenalni Begović, domaći stižu do trećeg gola preko Zahavija, kojem asistira Damari.

Guttman je u nastavku izvršio i tri izmjene, ubacivši Rafaelova, Bitona i Davidazdu, čime je iskusno priveo susret kraju.

Rezultat je ostao 3:0, a Izraelci su time stigli do treće vezane pobjede i maksimalnog učinka, čime su izbili na prvu poziciji grupe B sa bodom više od drugoplasiranog Velsa, ali i utakmicom manje.