Said Šmigalović iz penala donio važnu pobjedu Slogi protiv Mladosti

U okviru 21. kola Druge lige FBiH “Sjever” tojšićka Sloga je na domaćoj “Adi” ugostila ekipu Mladosti iz Malešića.

Nakon što u pet utakmica na startu proljetnog dijela sezone nisu upisali pobjedu, uz tri remija i dva poraza, Sloga je od najavljene borbe za vrh tabele došla u situaciju da razmišlja o ligaškom statusu.
Utakmica protiv Mladosti je bila pod imperativom pobjede.

Prelijepim golom Adija Kadića na samom otvaranju utakmice Sloga je došla prednosti, što je domaćim fudbalerima u mnogome olakšalo tok utakmice.
Do kraja prvog poluvremena Sloga je imala nekoliko prilika ali nisu uspjeli doći do drugog gola.

Na startu drugog poluvremena Sloga je imala tri velike prilike, ali je golman Mladosti sačuvao svoju ekipu.
Kazna je stigla veoma brzo kada gosti iz polukontre nakon smušene reakcije odbrane Sloge dolaze do izjednačenja.

Samo nekoliko trenutaka kasnije dosuđen je penal za Slogu.
Siguran izvođač je bio Said Šmigalović za 2:1, ispostaviće se i konačan rezultat utakmice.

Sloga u narednom kolu gostuje u Prokosovićima.