Fudbaleri Bosne slavili protiv Mramora (FOTO)

Bosna (Kalesija) – Mramor 4:2 (3:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Mirzet Hanić (Gradalac). Pomoćnici: Halid Avdić (Gračanica) i Dževad Vrbić (Tuzla). Delegat: Ivica Perić (Bok). Žuti kartoni: Omerović, Mustafić, Musić, Klimentić (Mramor), Jahić (Bosna). Crveni karton: Omerović (Mramor) Strijelci:1:0 Džanić (4), 2:0 Mustafić autogol (15), 3:0 Mujkić (25), 3:1 Dugalić (65), 3:2 Dugalić (69), 4:2 Mujkić (87)

Bosna: Hamzić, Mujkić, Poljaković, Džanić, Mujanović (Hamzić), Musić Omerović, Majdančić, Jahić, Sakić (Ćurtović), Tabalović. Trener: Muhamed Avdić.

Mramor: Zahirović, Malkić, Kabilović, Kamerić, Omerović, Bajrić, Mustafić, Musić, Kucalović, Dugalić, Bašić (Klimentić). Trener: Samir Hadžimahović.

Fudbaleri Bosne su zabilježili veoma važnu pobjedu za opstanak u ligi. Naveći dio posla kalesijski fudbaleri su odradili u prvom poluvremenu kada su poveli sa 3:0. Međutim, drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Mramoru, koji je smanjio prednost na 3:2, da bi u finišu utakmice Mujkić ovjerio tri boda za kalesijkog drugoligaša.

Bosna je odlično otvorila utakmicu i golom Džanića (4) stigla do prednosti. Mujanović je sjajno uposlio Džanića koji je izašao sam pred gostujućeg golmana i preciznim udarcem pogodio mrežu Mramora. U nastavku susreta Bosna je nastavila sa dobrom igrom, a dvije dobre prilike propustio je Mujkić. Autogolom Mustafića, kalesijski drugoligaš je stigao do rezultata od 2:0. Naime, nakon kornera sa lijeve strane, Jahić glavom prebacuje loptu koja u leđa pogađa Mustafića (15) i odlazi iza leđa golmana Zahirovića. Treći pogodak za domaće postiže Mujkić (25). Ipak, najveći dio posla odradio je mladi Džanić, koji nakon asistencije Musića, ponovo vara golmana Zahirovića a loptu, koja je već išla ka golu, u mrežu posprema Mujkić.

Nakon vodstva od 3:0 većina domaćih navijača je već pomislila da je sve gotovo i da će Bosna bez problema utakmicu privesti kraju.

Međutim, Mramor je u drugom poluvremenu u potpunosti preuzeo inicijativu i golovima Dugalića završnicu utakmice učinio veoma uzbudljivom. Prvo je Dugalić (65) dobrim udarcem sa oko jedanaest metara smanjio prednost na 3:1, da bi isti igrač četiri minute kasnije iskoristio odbijenu loptu i po drugi put pogodio mrežu Hamzića.

Kada su navijači Bosne strepili da bi moglo doći do izjednačenja Mujkić (87) po drugi put pogađa mrežu gostiju. Naime, nakon brzog kontranapada Hamzić proigrava Mujkića koji se dobro snalazi u šesnaestercu Mramora i postavlja konačan rezultat.

Mramor je posljednjih petnaestak minuta igrao sa deset igrača jer je Omerović zaradio drugi žuti karton zbog prigovora sucu Avdiću.