Bosna stigla do prve domaće pobjede u ovoj sezoni (FOTO)

Bosna iz Kalesije je protiv Dinama stigla do prve prvenstvene pobjede u ovoj sezoni na domaćem terenu (2:1). Sva tri gola postignuta su u drugom dijelu utakmice. Vodeći pogodak za domaće postigao je Mujanović (68), koji je prekrasnim udarcem poslao loptu pod prečku gostujućeg gola. Sedam minuta kasnije Mujkić koristi neporeznost gostujuće odbrane i povećava prednost Bosne.  Konačan rezultat postavio je Turbić (88), koji je ostao usamljen ispred golmana Hamzića i odličnim udarcem pogađa mrežu.

Kalesijski fudbaleri su cijelog tokom susreta imali terensku inicijativu i stvarali prilike, dok su gosti iz Donje Mahale svoju igru, uglavnom,  bazirali na čvrstoj odbrani i brzim kontranapadima. Gosti su u posebno bili opasni u drugom poluvremenu kada je Bosna otvoreno krenula prema protivničkom golu.

Bosna je pobjedom nad Dinamom stigla do vrijednih bodova sa kojima će pobjeći sa začelja tabele.

Fudbalere Bosne u narednom kolu očekuje lokalni derbi protiv vječitog rivala Sloge iz Tojšića.

BOSNA (KALESIJA) – DINAMO (D.MAHALA) 2:1 (0:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Elmir Ribić (Tuzla). Pomoćnici: Amir Hodžić (Živinice) i Adnan Šerifović (Brčko). Delegat: Davor Mujagić (Banovići). Žuti kartoni: Mišković (Dinamo). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Mujanović  (68), 2:0 Mujkić (75), 2:1 Turbić (88).

Bosna: Hamzić, Mušanović, Beširević (Lolić), Mujkić, Poljaković (Imamović), Mešić (Omerović), Mujanović, Majdančić, A.Sakić, I.Sakić, Tabalović.

Dinamo: Hodžić, G.Maskaljević (Pejić), Filipović, Buljubašić, Turbić, Gajčević, Božić, I.Maskaljević, Mišković, Breškić, J.Maskaljević.