Bosna golovima Mušanovića i Mujkića savladala Dizdarušu (FOTO)

Bosna (Kalesija) – Dizdaruša (Brčko) 3:0 (1:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Sudija: Edin Golać (Banovići). Pomoćnici: Edin Mujkić (Doboj Istok) i Enir Sejdić (Gradačac). Delegat: Hasan Goletić (Živinice). Žuti kartoni: Stajić i Ad.Livadić (Dizdaruša) Crveni karton: Ad. Livadić (Dizdaruša). Strijelci:1:0 Mušanović (31), 2:0 Mušanović (66), 3:0 Mujkić (80).

Bosna: Hamzić, Kuralić, Mušanović, Mujkić, Poljaković, Mujanović (Jahić), Musić (Ćurtović), Omerović, Majdančić, Sakić, Tabalović. Trener: Muhamed Avdić.

Dizdaruša: Memišević, Jeftić, Stajić, Milanović (Omić), Lejlić, Am.Livadić, Srna (Mehić), Čaklovica, Ad.Livadić, Sajtanović (Ahmetović), Jović, Trener: Samir Smajlović.

Bosna iz Kalesije je savladala Dizdarušu sa 3:0, u okviru 20.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Dvostruki strijelac za pobjedu kalesijskog drugoligaša bio je Ibrahim Mušanović, dok je konačan rezultat postavio najbolji strijelac Bosne u ovoj sezoni Safet Mujkić.

Kalesijski fudbaleri su dobro otvorili utakmicu i stvorili nekoliko izglednih prilika, ali je golman Dizdaruše sjajnim intervencijama sprečavao Mujkića, Mušanovića i Musića da pogode mrežu. Ključni detalj dogodio se u 31.minuti susreta kada je Mušanović, nakon slobodnog udarca, pogodio mrežu gostiju. Prethodno je Admir Livadić zbog starta nad Mušanovićem, na liniji šesnaesterca, zaradio drugi žuti karton, zbog čega mu je sudac Golać pokazao put u svlačionicu. Mušanović je iz slobodnog udarca odlično pogodio,  a lopta nakon prečke prešla gol crtu Dizdaruše.

Iako su utakmicu nastavili sa deset igrača, Dizdaruša je pružala dostojan otpor sve do 66.minute kada je Mušanović ostao usamljen na drugoj stativi i prizemnim udarcem po drugi put matirao Memiševića.

Konačan rezultat postavio je Safet Mujkić, deset minuta prije kraja utakmice, kada je dobro iskoristio ubačaj Omerovića i rutinsku pospremio loptu u mrežu gostiju.

Dizdaruša je utakmicu okončala sa devet igrača, jer je desetak minuta prije kraja Omić zbog povrede morao napustiti teren. Ranije je trener Smajlović izvršio sve tri izmjene.  Bosna je današnjom pobjedom preskočila Dizdarušu na tabeli Druge lige FBiH “Sjever”