Zadnje Vijesti

17/05/2012 - BiH se zadužuje zbog enormne javne potrošnje entiteta Bosna i Hercegovina nije otplatila ... *** 17/05/2012 - Gdje je najskuplji, a gdje najjeftiniji benzin? Benzin je najskuplji u Norveškoj, ... *** 17/05/2012 - Dom zdravlja Kalesija domaćin sportskih susreta zdravstvenih radnika Sjeveroistočne Bosne Naredna dva dana, u petak i subotu, ... *** 17/05/2012 - Sutra napokon sunčano vrijeme U BiH sutra će biti pretežno sun ... *** 16/05/2012 - NOVO SMANJENJE CIJENA GORIVA U FEDERACIJI BiH Na benzinskim pumpama u Federaciji ... *** 16/05/2012 - NOVO IZDANJE NOVČANICA KONVERTIBILNE MARKE U APOENIMA OD 10 KM, 20 KM, 50 KM I 100 KM Centralna banka Bosne i Hercegovine ... *** 16/05/2012 - RS DONOSI NOVI ZAKON O PROVOĐENJU POPISA STANOVNIŠTVA U NAREDNOJ GODINI Poslanici Narodne skupštine RS-a r ... *** 16/05/2012 - Uskoro nova pravila za dobijanje državljanstva BiH Uskoro bi mogla biti ukinuta odredb ... *** 14/05/2012 - ANALIZIRANI IZVJEŠTAJI O REALIZACIJI PROJEKATA I UTROŠKU SREDSTAVA Analiza izvještaja o utrošku sred ... *** 14/05/2012 - VLADA FBIH DALA SAGLASNOST NA “PROGRAM REALIZACIJE PROJEKATA ODRŽIVOSTI POVRATKA ZA 2012. GODINU NA PROSTORU RS” Vlada Federacije Bosne i Hercegovin ... *** webdesign

banner

Prikazan spot za pjesmu „Srebrenica i babo“

Prikazan spot za pjesmu „Srebrenica i babo“

Spot možete pogledati na: http://www.youtube.com/watch?v=1tJL7-cpYw4

U prostorijama Gradske biblioteke u Kalesiji, sinoć je premijerno prikazan spot za pjesmu „Srebrenica i babo“, hip – hop grupe „AS Dreamers“. Režiju i montažu spota, te muziku i tekst pjesme potpisuju članovi „AS Dreamersa“, Amir Muminović i Samir Karić.

Tokom jednosatnog programa kojeg je moderirao novinar Almir Šećkanović, prikazani su i spotovi za pjesme „Klasni neprijatelj“ i „Jel Gaza gdje je nekad Sarajevo bilo“. Cijeli program je otvorio novinar Fahrudin Sinanović, koji je bio i organizator cijele manifestacije.

„Sve je počelo na balkonu jedne povratničke kuće u naselju Hajvazi, koje se nalazi između Kalesije i Zvornika, a završilo je u Sarajevu, Singapuru, Edinburgu, Srebrenici… Repali su na igrankama, dogurali do Kalesije, a potom su snimili pjesmu ‘Balada o jednom gradu’, u kojoj su kritikovali vlast. Ugledni reditelj Haris Pašović ih je pozvao da glume i repaju u njegovoj predstavi ‘Klasni neprijatelj’, za koju su, sa rahmetli Sanelom Redžepagić, divom bh. opere, snimili i istoimenu naslovnu pjesmu“ kazao je Šećkanović.

Prije premijere spota „Srebrenica babo“, o slabom angažmanu umjetnika kada je u pitanju genocid u Srebrenici, govorio je novinar Elvir Huremović. On je naveo da o genocidu u Srebrenici postoji dosta dokumenata, svjedočenja, dokumentarnih filmova, ali kada je u pitanju kolektivno pamćenje, da samo jedan film, naprimjer Danisa Tanovića , Dine Mustafića ili Jasmile Žbanić, može puno uraditi na tom planu.

“Ne bih da pretjerujem, ali mislim i da je pjesma ‘AS Dreamersa’ na dobrom tragu da postane prepoznatljiva. Muzika, a posebno hip-hop, nije moj fah, ali ono što svako može prepoznati u tekstu ove pjesme jeste da ona izaziva onu vrstu emocija potrebnih da bude zapamćena. A to je u svakom djelu, pa tako i u ovoj pjesmi, prvi znak da je njegov stvaralac dobro uradio posao. Zbog toga se nadam da ćemo ovaj spot i pjesmu imati priliku da vidimo i čujemo na našim televizijama, pogotovo na javnim servisima, koji su nažalost, preplavljeni trećerazrednim pječavima i naročito pjevačicama kako domaćim tako i onima iz Hrvatske i Srbije” kazao je Huremović.

Na premijeri spota su prisutvovali i govorili Edin Ramić, šef Kluba Bošnjaka u Vijeću nardoda RS-a, Midhat Kušljugić, glumac, Sabina Husić, poslanica u Skupštini TK, Fetah Hujdur, predsjedavajući Općinskog vijeća u Kalesiji…


Kategorija:: IzdvojenoOstalo

RSSKomentari (0)

Trackback URL

Dodaj komentar

You must be logged in to post a comment.

-->