SLOGA NADIGRALA BOSNU U LOKALNOM DERBIJU (FOTO)

30.kolo Druge lige FBiH «Sjever

SLOGA (Tojšići) –  BOSNA (Kalesija)  2:0

Tojšići: stadion „ADA“. Gledalaca: oko 600. Sudija: Miralem Golać (Gradačac). Pomoćnici: Amir Hodžić (Živinice) i Nermin Mahmutović (Lukavac). Delegat: Mato Stanić (Prud). Žuti kartoni: Mujkić (Bosna), Mehidić (Sloga).

Strijelci: 1:0 Mešić (10), 2:0 Mehidić (57)

SLOGA:Alić, Pilavdžić, Halilović, Huseinović, A.Mujanović, S.Mujanović, Mešić, S.Zulić (Imamović), Šmigalović (M.Zulić) (E.Mujanović), Mehidić, Šehić. Trener: Šefik Imamović.

BOSNA: Smajlović, Mustafić (Fejzić), Mujkić, Hibić, Poljaković, Lolić, Omerović (Džilić), Jukić, Kitić, Džanić, Čamdžić (Džinić). Trener: Sadik Osmanović.

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su mnogo boljom i kvalitetnijom igrom stigli do pobjede nad komšijama iz Kalesije. Tojšićki drugoligaš je od početka do kraja utakmice djelovao mnogo ozbiljnije, organizovanije i u potpunosti imao kontrolu na terenu. Nakon početnog pritiska i nekoliko poluprilika vodeći gol za Slogu postavlja Selmir Mešić (10.min.). Akciju je započeo Zulić, koji dobro prolazi po desnoj strani i ubacuje lopru u šesnaesterac Bosne, gdje se najbolje snalazi Mešić i glavom, iz veoma teke pozicije, pogađa mrežu golmana Smajlovća. Nakon vodećeg gola Sloga je nastavila stvarati prilike, a do kraja prvog poluvremena najizgledniju šansu da poveća prednost imao je Mirza Šehić (23.min.). Međutim, njegov odličan šut zaustavila je prečka.

U drugom poluvremenu Sloga ponovo ima terensku inicijativu i nastavlja sa pritiskom na gostujući gol. Konačan rezulat postavlja Damir Mehidić (57.min.), koji koristi odbijenu loptu i preciznim udarcem pogađa za 2:0.

Pet minuta kasnije Šehić je još jednom uzdrmao prečku golamana Smajlovića. Najbolju priliku za Bosnu imao je Almir Hibić, koji je u finišu meča pogodio prečku.

Iako lokani derbi nije imao nikakav rezultatski značaj, treba pohvaliti igru fudbalera Sloge, koji su u potpunosti dominirali na terenu. S druge strane Bosna je, čini se, u utakmicu ušla  s velikom dozom straha i respekta prema Tojšićama, što je za posljedicu imalo veoma blijedo, možda i najlošije izdanje u sezoni.

Cijelim tokom susreta, igra gostiju iz Kalesije se svodila na prebacivanje lopte iz svoje polovine terena i pokušaj da se dugim loptama uposli usamljeni Dženić. Naravno ovakve akcije nisu mogle proći pored iskusnih Admira Mujkanovića i Midhata Huseinovića, koji su bukvalno pokupili sve visoke lopte. Također, Semir Mujanović, Selmir Mešić i ostali igrači sredine terena tojšićkog drugoligaša su na vrijeme preuzeli kontrolu terena i  veznom redu Bosne nisu dozvolili da pokuša organizirati bilo kakvu akciju. Posebna priča bio je veoma raspoloženi Mirza Šehić, koji je zadavao velike probleme odbrani Bosne. Iako nije uspio pogoditi u derbiju Šehić je u dva navrata pošteno uzdrmao prečku gostiju iz Kalesije.

Inače, po veoma toplom i sparnom vremenu sudac Golać je odlično odradio svoj dio posla, pri čemu ni jedna ekipa nije imala zamjerki na suđenje.

Ono što se posebno izdvaja na ovakvim utakmicama jeste  gromoglasno i bučno navijanje. „Cincari“ su od početka do kraja meča davali eliku podršku svojim fudbalerima, a poseban spektakl napravljen je početkom drugog poluvremena, kada su najvijači Sloge pripredili bakljadu. Uslijedila je potom reakcija kalesijskih „Gazija“, koje je nakon ubacivanja nekoliko petardi u teren, policija odstranila sa  tribina.

Prije početka utakmice bivši košarkaš turske reprezentacije Edin Delić (Nedim Dal) je uručio fudbalerima Sloge dva kompleta sportske opreme.