ODBOJKAŠI BOSNE OBEZBIJEDILI ULAZAK U PREMIJER LIGU BIH

2U Superligi FBiH  odigrane su utakmice pretposljednjeg, 17.kola u kojem su odbojkaši kalesijske Bosne savladali Zenicu rezultatom 3:2 i kolo prije kraja prvenstva obezbijedili ulazak u Premijer ligu BiH. Nakon što su prva dva seta riješili u svoju korist, odbojkaši Bosne su naredna dva seta prepustili gostima iz Zenica, pa su do pobjede stigli tek u posljednjem petom setu. Iako se očekivala ubjedljiva pobjeda kojom bi proslavili povratak  u premijerligaško društvo, kalesijski odbojkaši su, nažalost, na kraju meča, ispraćeni zvižducima i pognute glave napustili teren.

Tako se ulazak u Premije rligu BiH umjesto slavlja i veselja pretvorio u veliko razočaranje. O tome šta se zapravo dešavalo na ovom susretu najbolje govori podatak da je značajan broj  ljubitelja odbojke i  prije završetka utakmice napustio dvoranu MSŠ u Kalesiji.

Pored utakmice u Kalesiji, najblaže rečeno, sumnjiv rezultat dogodio se i u Srebreniku gdje je domaća Gradina savladala favoriziranu Omladinsku akademiju iz Kaknja rezultatom 3:0.

U posljednjem kolu Superlige FBiH za odbojkaše bit će neizvjesna borba za opstanak u ligi, s obzirom da se u opasnoj zoni nalaze čak četiri kluba: Ilijaš, Gradina iz Srebrenika, Zenica i Jedinstvo iz Tuzle.  Koja će dva kluba napustiti ligu saznat ćemo narednog vikenda.