ODBOJKAŠI BOSNA SLAVILI PROTIV ČAPLJINE

14.kolo Prve lige FBiH (m)

Bosna – Čapljina 3:0 (26:24, 25:18 i 25:15)

U odličnoj odbojkaškoj predstavi odbojkaši Bosne su prikazali najbolju ovosezonsku partiju i zasluženo slavili ubjedljivu pobjedu od 3:0. Lider na tabeli je samo u prvom setu dostojno parirao veoma raspoloženim kalesijskim odbojkašima, koji su u naredna dva seta imali potpunu dominaciju.  Većim dijelom prvog seta Bosna je konstantno imala rezultatsku prednost koja je u završnici seta iznosila 24:21. U tim trenucima uslijedilo je nekoliko grešaka  kalesijskih odbojkaša, koji dozvoljavaju gostima iz Čapljine da im se ozbiljno približe, a potom i  izjednače rezultat. Ipak, u najvažnijim momentima domaći,  odličnom igrom u bloku i napadu,  rješavaju set u svoju korist rezultatom 26:24. U nastavku susreta Bosna je prikazala mnogo bolju i kvalitetniju igru i uz veoma raspoložene Hukeljića, Požegića i Džafića stiga do veoma značajne pobjede.   Početkom trećeg seta kalesijski prvoligaš se odlično otvara i stvara rezultatsku prednost od 13:9. Sredinom seta Čapljina uspijeva umanjiti razliku na tri poena. Međutim, u finišu seta odbojkaši trenera Mensura Malovića ponovo prikazuju bolju igru i povećavaju prednost na 2:0 u setovima. Slično je bilo i u posljednjem, trećem setu, kada se na parketu vidjela samo jedna ekipa, Bosna iz Kalesije, koja trenutno prvoplasirani tim lige ostavlja na skromnih petnaest poena.

Ovom pobjedom kalesijski odbojkaši su stigli na samo bod zaostatka za vodećom Čapljinom, tako da im kraja prvenstva preostaje da osvoje maksimalan broj bodova i čekaju  eventualni kiks Čapljine, kako bi obezbijedili plasman u “Premijer” ligu BiH.

Ako je suditi na osnovu susreta u Kalesiji, kao i prikazanim partijama u KUP-u BiH, može se zaključiti Bosna ima kvalitetniju ekipu od Čapljine, koja bi se ravnopravno mogla boriti sa većinom klubova koji see nalaze u elitnom društvu . Stoga se nadamo da će kalesijski odbojkaši prvenstvo završiti na prvom mjestu i već od naredne sezone biti član “Premijer” lige BiH.

Pored rezultatskog značaja susret protiv Čapljine ostat će upamćen i po humanom gestu  uprave OK  Bosna koja  je  odlučila kompletan prihod od ulaznica usmjeriti za liječenje oboljelog dječaka Belmina Imšića. Također, vrijedni hvale bili su i navijači Bosne koji su napunili dvoranu MSŠ u Kalesiji i tako pomogli u pobjedi svojih ljubimaca i novčanom podrškom dali doprinos u liječenju oboljelog sugrađanina.