Nogomet: REZULTATI POSLJEDNJEG KOLA LIGA TK-a

Završeno je prvenstvo u ligama TK-a. Mladost iz Puračića je sezonu u Prvoj ligi TK-a “Jug” završila na prvom mjestu i stekla mogućnost da kroz razigravanje sa prvakom “sjevera” , Doboj Istokom, obezbijedi ulazak u Drugu ligu FBiH “Sjever”.  Ligu napuštaju Kladanj i Teočak, a da li će im se pridružiti još neka od ekipa saznat ćemo nakom, eventualne, reorganizacije liga TK-a, o kojoj se sve češće govori u posljednje vrijeme.

Kalesijski klubovi, Gornji Rainci i Mladost 78 iz Donjih Vukovija, bez obzira na moguću reorganizaciju i naredne sezone ostaju u istom rangu takmičenja.

 

PRVA LIGA TK „JUG“

 

Rezultati posljednjeg 26.kola:

Rudar Bukinje Teočak 1 : 0
Željezničar Dobošnica Svatovac Poljice 1 : 0
Mladost Puračić Husinski rudar 3 : 0
Gornji Rainci Mladost 78 D.Vukovije 1 : 1
Vrana B.Selo Prokosovići 1 : 0
Sloga Sapna DSK Devetak 5 : 2

Slobodan / a: Konjuh Kladanj

 

Tabela Prve lige TK-a Jug

1 Mladost Puračić 24 14 4 6 57:34 46
2 Prokosovići 24 14 3 7 52:23 45
3 Svatovac Poljice 24 12 1 11 34:35 37
4 Rudar Bukinje 24 11 3 10 38:28 36
5 Željezničar Dobošnica 24 11 3 10 44:44 36
6 Husinski Rudar 24 11 2 11 31:34 35
7 Gornji Rainci 24 10 4 10 45:39 34
8 Mladost 78 Vukovije 24 10 4 10 40:38 34
9 OFK Sloga Sapna 24 10 4 10 42:48 34
10 DSK Devetak 24 10 3 11 49:48 33
11 Vrana Banović Selo 24 11 0 13 39:52 33
12 Teočak 24 9 2 13 33:49 29
13 Konjuh Kladanj (-3) 24 5 3 16 22:54 15

 

DRUGA LIGA TK JUG

Prvak  Druge lige TK-a “Jug”  je  Sloga iz Simin Hana,  dok Spreča iz Donjih Rainaca seli Treću kantonalnu ligu.

Rezultati posljednjeg 21.kola Druge lige TK-a „JUG“

Slatina Bašigovci Mladost G.Tuzla 2 : 1
Spreča D.Rainci Kiseljak 3 : 0
Jedinstvo D.Dubrave Gornje Dubrave 4 : 1
Rijeka Šerići Sloga Simin Han   :  
Omladinac RMU Napredak Tupković 2 : 1
Jablanica Barice Mladost Kikači 3 : 1

 

Utakmica u Šerićima između domaće Rijeke  i Sloga S.Han prekinuta je  kod rezultata 0:1 za goste.

TABELA DRUGE LIGE TK-a „JUG“

1 Sloga S.Han 22 14 2 6 65:27 44
2 Jedinstvo D.Dubrave 22 15 0 7 42:26 42
3 Mladost G.Tuzla 22 11 1 10 40:26 34
4 Omladinac RMU 22 11 1 10 44:43 34
5 Napredak Tupkovići 22 11 0 11 51:46 33
6 Slatina Bašigovci 22 11 0 11 43:41 33
7 Mladost Kikači 22 10 2 10 36:47 32
8 Rijeka Šerići 22 10 0 12 34:40 30
9 Jablanica Barice 22 9 2 11 43:42 29
10 Kiseljak 22 9 2 11 36:45 29
11 G.Dubrave 22 9 2 11 34:46 29
12 Spreča 22 5 2 15 32:71 17

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *