Nogomet: Rezultati 25.kola Druge lige FBiH "Sjever"

Bosna - DinamoU okviru Druge lige FBiH „Sjever“ odigrane su utakmice 25.kola u kojem su fudbaleri kalesijske Bosne savladali Dinamo iz Donje Mahale sa 8:0, dok je Sloga iz Tojšića, kao gost, poražena u Puračiću od domaće Mladosti rezultatom 3:1.

Bosna je u subotu na Gradskom stadionu u Kalesiji slavila visoku pobjedu nad gostima iz Donje Mahale, koji su u ovoj utakmici nastupili sa osam igrača.

Golove za Bosnu postigli su: Memišević, dva puta, Alibašić, Tabalović, Mustafić, Poljaković, Hasanović i Halilović. Zbog izuzetno loših vremenskih uslova utakmica je počela sa zakašnjenjem od skoro 40 minuta, s obzirom da  gosti iz Donje Mahale, zbog zastoja u saobraćaju, nisu mogli stići na vrijeme u Kalesiji.

Po kišnom vremenu i mokrom terenu Bosna je imala potpunu terensku inicijativu cijelim tokom utakmice, pa se stekao dojam da su kalesijski fudbaleri praktično imali lakši trening.

Igralo se ispred gola Dinama, koji je  nastupio sa osam igrača, jer su prema njihovim navodima ostali igrači, zbog blokade saobraćajnice u Tuzli, izazvane obilnim padavinama, bili onemogućeni nastaviti put prema Kalesiji. Delegat meča Hasan Goletić iz Živinica i glavni sudac Josip Oršolić iz Boka su gostima dozvolili nastup sa osam igrača, uz obrazloženje da će se ostali igrači tokom utakmice priključiti ekipi. Međutim, izgleda da je to bio samo izgovor gostiju iz Mahale, jer se do kraja utakmice niko od preostale ekipe Dinama nije pojavio na Gradskom stadionu u Kalesiji, tako da su gosti iz Mahale i završili utakmicu sa istim brojem igrača koji je i započeo meč.

Brojčano nadmoćniji, fudbaleri Bosne su bez problema dolazili u poziciju da postižu pogotke. Nakon što je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 3:0 za Bosnu, golovima Samira Memiševića (14), Anela Alibašića (15) i kapitena Suada Tabalovića (45), trener kalesijskog drugoligaša Ibro Mahmutović je u drugom dijelu meča dao priliku  trojici mlađih igrača koji tokom sezone nisu imali nogo prilike za dokazivanje.

U nastavku utakmice Bosna je golovima Seda Mustafića (55), drugim golom Memiševića (75), Jasmina Poljakovića (76), Denisa Hasanovića (78) i Nedžada Halilovića (85) stigla do ubjedljive pobjede od 8:0.

Nakon osmog gola domaći su mogli postići još nekoliko golova, ali su se zaustavili i bez napadačkih ambicija čekali kraj utakmice.

Rezultati  25.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Orašje Mladost D.Svilaj 4 : 2
Mladost Puračić Sloga Tojšići 3 : 1
Bosna Kalesija Dinamo D.Mahala 8 : 0
Slaven Živinice Mramor 2 : 2
Bosna Mionica Prokosovići 0 : 0
Mladost Malešić Dizdaruša 4 : 0
Omladinac Mionica Radnik Lipnica 3 : 2
Ingram D.Potok Priluk 0 : 0