NOGOMET: NASTAVLJAJU SE KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012.

U utorak se nastavljaju kvalifikacije za Evropsko nogometno prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini.

U kvlifikacionoj D-grupi, pored reprezentacije Bosne i Hercegovine, u ovom kolu će još pauzirat selekcija Rumunije.
U istoj grupi vodeća Francuska dočekuje Luksemburg, dok će u drugom susretu snage odmjeriti jedine neporažene ekipe u grupi Bjelorusija i Albanija.

Od ukupno 22 utakmice kao interesantniji se izdvajaju susreti Škotska – Španija i Holandija – Švedska, te gostovanje Crne Gore, najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjih kvalifikacija, na Wembyju protiv Engleske.

Parovi 4. kola kvalifikacija za EURO 2012 (12.oktobra):

A-grupa:
Azerbejdžan – Turska (17.00 sati)
Kazahstan – Njemačka (19.00)
Belgija – Andora (20.45)

Poredak: Njemačka 9 (3), Austrija 6 (2), Turska 6 (3), Belgija 3 (3), Kazahstan 0 (3), Azerbejdžan 0 (2)

B-grupa:
Armenija – Andora (17.00)
Makedonija – Rusija (20.30)
Slovačka – Republika Irska (20.30)

Poredak: Slovačka, Rusija i Republika Irska po 6, Armenija i Makedonija po 4, Andora 0

C-grupa:
Farska Ostrva – Sjeverna Irska (17.00)
Estonija – Slovenija (20.30)
Italija – Srbija (20.50)

Poredak: Italija 7 (3), Estonija 6 (3), Sjeverna Irska 4 (2), Srbija 4 (3), Slovenija 4 (3), Farska Ostrva 0 (4)

D-grupa:
Bjelorusija – Albanija (19.30)
Francuska – Luksemburg (21.00)

Poredak: Francuska 6, Albanija i Bjelorusija 5, Bosna i Hercegovina 4, Rumunija 2, Luksemburg 1

E-grupa:
Finska – Mađarska (17.30)
Holandija – Švedska (20.30)
San Marino – Moldavija (20.30)

Poredak: Holandija 9 (3), Švedska 6 (2), Mađarska 6 (3), Moldavija 3 (3), Finska 0 (2), San Marino 0 (3)

F-grupa:
Latvija – Gruzija (19.00)
Grčka – Izrael (20.45)

Poredak: Hrvatska 7, Gruzija i Grčka 5, Izrael 4, Latvija 3, Malta 0

G-grupa:
Švicarska – Vels (20.30)
Engleska – Crna Gora (21.00)

Poredak: Crna Gora 9 (3), Engleska 6 (2), Bugarska 3 (3), Vels 0 (2), Švicarska 0 (2)

H-grupa:
Danska – Kipar (20.15)
Island – Portugal (21.45)

Poredak:  Norveška 9 (3), Portugal 4 (3), Danska 3 (2), Kipar 1 (2), Island 0 (2)

I-grupa:
Lihtenštajn – Češka (20.00)
Škotska – Španija (21.00)

Poredak:  Španija 6 (2), Škotska 4 (3), Litvanija 4 (3), Češka 3 (2), Lihtenštajn 0 (2)

(FENA)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *