MLADI ZMAJEVI POBJEDOM OTVORILI KVALIFIKACIJE ZA EP 2015.

mlada reprezentacijaMlada reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas na stadionu Bilino polje sa 4:1 savladala vršnjake iz Albanije u utakmici kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj.

Mladi Zmajevi su od prvog trenutka pokazali što su prije utakmice slovili za favorita meča. Do prvog gola se nije dugo čekalo. Arežina je sjajno probio po lijevoj strani i ubacio za Mešanovića, koji u 18. minuti dovodi selekciju BiH u vodstvo.

U 28. minuti ponovo Arežina probija po strani i vraća loptu u kazneni prostor, a odbrana gostiju je izbacuje na oko 25 metara. Na nju je natrčao Aldin Čajić i sjajno je pospremio u gol Albanije za 2:0.

U nastavu utakmice intenzitet igre naše selekcije je opao, a to najbolje koristi Hoxha u 45. minuti, koji pogađa našu mrežu. Sa 2:1 se otišlo na polvrijeme, a utakmicu su u nastavku bolje otvorili gosti s dvije izgledne prilike.

Ipak, u 67. minuti Duljević prolazi uz korner liniju i nalazi Mešanovića, koji postiže svoj drugi gol na utakmici, a treći za nas. Minut poslije trećeg gola Arežina je sjajno proigrao Prića, koji iz šanse jedan na jedan šutira pored gola.

U 82. minuti Mešanović je istrčao oči u oči sa golmanom Albanije, ali je šutirao pored gola, ali je Haris Duljević u 90. minuti imao više sreće. Dobio je pas u prazan prostor i bez problema savladao golmana Memka.

Bosne i Hercegovina se nalazi u grupi 4, a tu su još i selekcije Španije, Austrije i Mađarske.

BiH-Albanija 4:1 (18. Mešanović, 28. Čajić, 67. Mešanović, 90. Duljević – 45. Hoxha)