KARATISTA EMRAH MUMINOVIĆ NASTAVLJA SA ODLIČNIM REZULTATIMA I U OVOJ GODINI

Emrah Muminović je odličan učenik završnog razreda osnovne škole Rainci Gornji, koji je kao član karate kluba “Sigma” Kalesija prošle godine izborio nastup u reprezentaciju, zahvaljujući osvojenim drugim mjestom  na državnom prvenstvu  u Tuzli.  Kao rezultat odličnih nastupa u prošloj godini Muminović je  proglašen sportistom godine u općini Kalesija za 2011 godinu u kategoriji pionira.

Početak ove godine Muminović je obilježio nastupima na Međunarodnom turniru “TK OPEN”,  koji okuplja veliki broj zemalja iz regiona i šire, gdje je  izrazito jakoj konkurenciju zauzeo drugo mjesto, u kategoriji  borbe dječaci -70 Kg , kao i na državnom prvenstvu  u Velikoj Kladuši,  gdje je osvojio  drugo mjesto, čime je potvrdio svoj kvalitet i opet izborio nastup za državnu reprezentaciju. Prema riječima Eldina Sakića, trenera KK “Sigma”, Muminović je prvi karatista iz Kalesije koji je nastupio u reprezentaciji  BiH,  sa kojom je na balkanskom prvenstvu, koje je održano u Herceg Novom od 15-18. marta  gdje je zauzeo 9 mjesto.