Katastrofa u Mađarskoj

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. U prvoj utakmici bolji od izabranika Vojislava Rađe bili su Mađari (26:17).

Izabranici Vojislava Rađe sjajno su otvorili utakmicu. Čvrstom odbranom iznenadili smo domaće rukometaše, koji u tim momentima nisu u napadu imali nikakvih ideja.

Nakon 10 minuta na semaforu je stajalo 3:1 za Bosnu i Hercegovinu i samo jedan primljen pogodak na otvaranju susreta, dovoljno govori o tome kako smo igrali odbranu.

Do 20. minute čuvali smo stečenu prednost stvorenu na otvaranju utakmice, da bi četiri minuta prije odmora Mađari došli do izjednačenja. U posljednji minut prvog poluvremena ušli smo sa dva igrača više, no brojčanu prednost na terenu nismo uspjeli iskoristiti.

U drugi dio ušli smo dosta dobro i u 40. minuti na semaforu je stajalo 13:13, no onda slijedi pad karakterističan za našu reprezentaciju. Fazekaš je briljirao na golu, odbrana Mađarske je bila neprobojna, a braća Ivancsik iz kontri su punili našu mrežu.

Neshvatljive su bile greške naših reprezentativaca, pogotovo u fazi napada i sve ono što je bilo dobro u prvih 30 minuta, lako smo prosuli. Na kraju smo poraženi sa ogromnih 9 razlike, a u nedjelju nas već očekuje jako bitan duel sa Makedonijom.

Kod Mađarske večeras su najbolji bili sjajni golman Fazekaš, te Mocsai i Ilyes, dok je kod našeg tima Jaškić sa 6 pogodaka bio najučinkovitiji.