Gosti iz Simin Hana odnijeli bodove iz Tojšića, Bosna poražena u Mionici

Fudbaleri Sloge iz Tojšića poraženi su na domaćem terenu od Sloge iz Simin Hana rezultatom 1:2. Pobjedom u Tojšićima Sloga iz Simin Hana je osvojila tri veoma važna boda se kojima je ponovo preuzela lidersku poziciju na tabeli Druge lige FBiH “Sjever”.

Bosna iz Kalesije je kao gost pretrpjela poraz od Posavine sa 3:2. Kalesijski fudbaleri su gubili sa 3:0 ( poluvrijeme 2:0 za Posavinu) da bi u nastavku meča Šljivić i Tabalović ublažili poraz svoje ekipe.

Nakon 23.kola, situacija na vrhu tabele se dodatno zakomplikovala s obzirom da su Sloga iz Simin Hana i Prokosovići izjednačeni sa po 48 bodova.

Sloga iz Tojšića je i pored gubitka bodova kod kuće zadržala četvrtu poziciju na tabeli sa 39 bodova, dok je Bosna iz Kalesije i nakon ovog kola ostala na desetom mjestu sa 28 bodova.

Već narednog vikenda na rasporedu su prvenstveni susreti 24.kola u kojem će Bosna na Gradskom stadionu u Kalesiji ugostiti   Bosnu iz Mionice, dok će Sloga iz Tojšića gostovati kod živiničkog Slavena.