DINAMO U GRUPNOJ FAZI LIGE PRVAKA

Zagrebački Dinamo izborio je plasman u grupnu fazu Lige prvaka.

U uzvratnom susretu play-offa Dinamo je u Švedskoj poražen od Malmoa sa 2:0, ali je prošao dalje zahvaljujući pobjedi u prvom meču u Zagrebu od 4:1.

Malmo je golovima Figuereda u 69. i Janssona u 86. minuti došao u priliku da priredi iznenađenje i trećim golom izbori dalji plasman. No, golman Dinama Kelava uspio je zaustaviti nekoliko dobrih udaraca igrača švedskog kluba i najzaslužniji je za Dinamov plasman u grupnu fazu, prvi put nakon 12 godina.

Plasman u grupnu fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja izborio je i AEK iz Nicosije, koji je pobijedio Wislu sa 3:1 i tako nadoknadio zaostatak od jednog gola iz prvog meča u Krakowu. U finišu susreta u igru je ušao i Sanel Jahić, koji će biti još jedan bh. predstavnik u Ligi prvaka.

Bayern potvrdio je plasman pobjedom nad Zurichom od 1:0, dok je Villarreal deklasirao Odense i s ukupnih 3:1 izborio grupnu fazu.
Peti učesnik Lige prvaka iz kvalifikacija je Genk, koji je boljim izvođenjem penala eliminirao Maccabi iz Haife. Rezultat nakon 90. minuta bio je 2:1 za Genk, koliko je pobijedio Maccabi u prvom meču u Haifi. U produžecima nije bilo golova, a Genk je boljim izvođenjem penala pobijedio sa 4:1.