BOSNA (KALESIJA) – PRILUK 3:0

Bosna - PrilukNogomet: 5.kolo Druge lige FBiH „Sjever“

Bosna Kalesija – PRILUK 3:0 (2:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Sudija: Kristijan Vasilić (Tuzla). Pomoćnici: Armin Salibašić (Lukavac) i Alen Čehajić (Tuzla).  Delegat: Mijo Džijan (Bok). Žuti kartoni: Poljaković, Kitić, Tabalović, Makalić (Bosna), Goletić, M.Mešanović (Priluk). Crveni kartoni: Kitić (Bosna), Goletić (Priluk) Strijelci: 1:0 Kitić (28), 2:0 Ibahimović (34), 3:0 Hamzić (88).

Bosna: Smajlović, Poljaković (Mustafić), Mujanović, Tabalović, Memišević,  Kitić, Lolić, Hamzić, Beširević (Salkić), Makalić, Ibrahimović (Majdančić). Trener: Ibro Mahmutović.

Priluk: Hamidović, Ejubović, Goletić, Mahovkić, Husanovć, Zoletić, Demirović (Aličić), Smajić, A.Mešanović, S.Mešanović, Mulaomerović. Trener: Dževad Šećerbegović.

Fudbaleri Bosne su boljom igrom protiv Priluka stigli do četvrte ovosezonske pobjede, sa kojom ostaju na vrhu tabele Druge lige FBiH „Sjever“ . Terensku inicijativu u prvom dijelu prvog poluvremana domaći su iskoristili golom Kitića (28.min.), koji se, na asistenciju Lolića, odlično snalazi u šesnaestercu Priluka i pogađa mrežu golmana Hamidovića. Samo pet minuta kasnije Ibrahimović koristi neopreznost gostujuće odbrane i iz brzog kontranapada postiže drugi pogodak za Bosnu. Konačan rezultat postavio je iskusni Hamzić, u finišu meča, kada preciznim udarcem šalje loptu u nebranjeni dio gostujućeg gola. Iako je utakmica protekla u fer i sportskom nadmetanju bez grube igre i oštrih startova,  obje ekipe su kraj meča dočekale sa po deset igrača. Sudac Vasilić je, možda i prestrogo, drugi žuti, odnosno crveni karton dodijelio Kitiću (85.min.), da bi tri minute kasnije put u svlačionicu pokazao i Goletiću, vjerovatno kako bi kompenzirao isključenje napadača Bosne.