Bosna poražena od Dizdaruše

Nogomet – 11.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – DIZDARUŠA 0:1

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 200. Sudija: Pejo Mišković (Matići). Pomoćnici: Dragan Todorović (Lukavac) i Jasmina Tupaja (Orašje). Delegat: Marko Mrkić (Tuzla). Žuti kartoni: Zulić (Bosna), Jusufović (Dizdaruša). Crvenih kartona  nije bilo. Strijelci: 0:1 Preljević (81)

BOSNA: Smajlović, Mujkić (Omerović), Mustafić, Poljaković, Lokmić, Kitić, Zulić (Šmigalović), Džanić, Karić, Džilić, Suljić. Trener: Sadik Osmanović.

DIZDARUŠA: Medić, Jašarević, Ibrahimović (Sinanović), Spahić, Livadić, Kevrić, Barišić, Lejlić (Jusufović), Redžić, Preljević, Šahmaović. Trener: Mirsad Kevrić.

Fudbaleri Dizdaruše odnijeli su kompletan plijen iz Kalesije. Domaći su tokom cijelog susreta imali terensku inicijativu i stvarali prilike, ali su ponovo zakazali napadači, koji su propustili nekoliko veoma izgledih šansi u prvom poluvremenu. Kazna za propuštene prilike Bosne stigla je u 81.minuti kada Preljević, nakon brzog kontranapada, izlazi sam pred golmana Smajlovića i odličnim udarcem pogađa desni ugao gola domaćih. Do kraja susreta Bosna je pokušavala doći do izjednačenja, ali je odbrana Dizdaruše bez većih problema izlazila na kraj sa “jalovim” napadima kalesijskih napadača. Poraz od Dizdaruše potvrdio je krizu Bosne koja je evidentna posljednjih nekoliko kola.  Pored serije loših rezultat, trener Osmanović ima razloga za zabrinutost i kada je u pitanju fizička pripremljenost ekipe, koja u drugom poluvremenu susreta sa Dizdarušom, osim nekoliko poluprilika,  nije imala snage napraviti veći pritisak na protvnički gol i tako doći do eventualnog izjednačenja.