BOSNA KALESIJA – BOSNA MIONICA 1:1 (FOTO)

Nogomet – 17.kolo Druge lige FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – BOSNA (Mionica) 1:1

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 300. Sudija: Dražen Tomić (Tuzla). Pomoćnici: Dragan Todorović (Lukavac) i Fuad Burek (Tuzla) Delegat: Mevludin Duraković (Gračanica). Žuti kartoni: Pezerović i Arnautović (Bosna Mionica) Crvenih kartona  nije bilo. Strijelci: 0:1 Peštalić (1), 1:1 Jukić  (21).

BOSNA (K): Pašalić, Fejzić, Omerović (Gazibegović), Tabalović, Poljaković, Lolić, Kitić, Džanić, Jukić, Beširević (Čelebić), Mustafić (Džinić).   Trener: Sadik Osmanović.

BOSNA (M): Bilajac, Iskrić, Huseinagić, Peštalić, Kadić (Mešanović, Gibić), Pezerović, Jukan, Hadžidedić (Omeragić), Delić, Milkić, Arnautović. Trener: Nihad Kadić.

Fudbaleri kalesijske Bosne u svom premijernom nastupu, u ovoj godini, pred domaćim navijačima su podijelili bodove sa imenjacima iz Mionice. Iako se ,nakon gostujuće pobjede u prošlom kolu u Dubokom Potoku, očekivala dobra partija domaćih i nastavak pobjednosne serije, kalesijski fudbaleri su u potpunosti razočarali i prikazali veoma blijedo izdanje. “Hladan tuš” za domaće stigao je već u prvoj minuti meča kada su gosti preko Peštalića poveli sa 1:0. Naime, iz potpuno bezopasne situacije,  Peštalić je pokušao dugom loptom uposliti svoje napadače, ali lopta preskače golamana Pašalića i odlazi u mrežu. Izjednačujući pogodak postiže Jukić (21.min) sa bijele tačke. Penalu je predhodila akcija domaćih u kojoj je u šesnaestercu gostiju oboren Omerović, a sudac Tomić pokazao na jedanaest metara. Do kraja prvog dijela kalesijski fudbaleri su imali terensku inicijativu i stvarali prilike, od kojih je najbolju imao Poljaković u 45.minuti, čiji udarac glavom, golman Bilajac krajnjim naporom sa gol linije uspijeva izbaciti. Slično je bilo i u nastavku utakmice. Domaći su imali više od igre, dok su gosti brzim kontranapadima pokušavali doći do punog plijena, pri čemu su u samom finišu susreta čak pogodili i prečku. Ipak, kada se uzme u obzir omjer snaga na terenu, možda je neriješen rezultat i najrealniji ishod meča.Domaćim fudbalerima ostaje da žale za propuštenim bodovima, sa kojim su mogli zadržati mjesto u vrhu tabele, dok je gostima iz Mionice bod iz Kalesije donio veliku nadu u borbi za opstanak u drugoligaškom društvu. Fudbaleri Bosne su u meču protiv gostiju iz Mionice nastupili u novoj opremi koju su na poklon dobili od Nevresa Hasanovića iz Austrije, bivšeg dugogodišnjeg golmana Jedinstva iz Kalesije (današnje Bosne).