Bosna (K) – Tuzla 2:1

Nogomet – 25.kolo Druga liga FBiH «Sjever»

BOSNA (Kalesija) – TUZLA  2:1

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 300. Teren: pogodan za igru. Sudija: Edis Zukić (Srebrenik) 7,5. Pomoćnici: Amir Hodžić (Živinice) i Mensur Berbić (Banovići). Delegat: Zaim Nurkić (Gračanica). Žuti kartoni: Fejzić i Zulić (Bosna), Mušić (Tuzla). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Hibić 11.m (55), 2:0 Džilić (61), Nalić (86). Igrač utakmice: Said Džilić (Bosna) 7.

Bosna: Muminović 6,5, Fejzić 6,5, Mustafić 7, Hibić 6,5, Mujkić 6,5 (Halilović -), Karić 7, Zulić 7, Jukić 7, (Karić I. -),  Džilić 7, Imamović 6,5 (Beširević – ), Džanić 6,5.

Tuzla: Alić 6,5, Kalesić 6 (Mehmedović – ), Crnkić 6,5, Delić 7, Mušić 6,5, Bošnjić 6,5 (Ahmetović -), musić 6,5, Hasanović 6,5, Saračević 6, Mešić 6, Hamidović 6 (Nalić 7).

U prosječnoj fudbalskoj predstavi domaći su za nijansu bili bolji od Tuzlaka i uz mnogo sreće došli do tri veoma bitna boda u borbi za opstanak u ligi. Nakon nezanimljivog i dosadnog prvog dijela u kojem nije bilo prilika za gol, kalesijski fudbaleri su početkom drugog poluvremena zaigali nešto bolje i u 55.minuti golom Hibića sa bijele tačke došli do vodstva od 1:0. Penalu je predhodilo igranje rukom Mušića u svom šesnaestercu, što je sudac Zukić okarakterisao kao najstrožu kaznu. Šest minuta kasnije Bosna postiže i drugi pogodak. Naime, u 61.minuti Karić grudima spušta loptu do Džilića koji sa linije šesnaesterca odličnim udarcem šalje loptu u desni ugao golamana Alića. Konačan rezultat postavlja rezervista Nalić četiri minute prije kraja meča. Ovom pobjedom, Bosna je osvojila bodove sa kojima se polako izvlači iz opasne zone i može mnogo mirnije dočekati kraj sezone.