Bosna do pobjede nad Posavinom stigla u finišu utakmice

Fudbaleri kalesijske Bosne su savladali Posavinu sa 2:1, u okviru 12.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Pobjedonosni pogodak za kalesijskog drugoligaša postigao je Suad Tabalović iz penala, četiri minute prije kraja utakmice. Vodeći pogodak za Bosnu postigao je Eldar Mešić (’48), nakon odline asistencije Sadžida Fazlića.

U nastavku utakmice domaći su se povukli i prepustili inicijativu fudbalerima Posavine, koji su počeli opsjedati gol Bukvara.  Posavina je do izjednačenja stigla autogolom Omerovića (’82), nakon kornera i pogođene prečke.

Konačan rezultat postavio je Tabalović (’86) iz jedanaesterca. Kaznenom udarcu je prethodila akcija Alibašića, koji je oboren u šesnaestercu gostiju, što je sudac okarakterisao kao najstrožu kaznu. Uslijedile su žestoke reakcije gostujućih igrača i nagurivanje sa sudijom, pri čemu je jedan fudbaler Posavine zaradio crveni karton.

Do kraja utakmice   Bosna je mogla doći i do ubedljivije pobjede, ali Fazlić šutira pravo u golmana.

Utakmica protiv Posavine je ponovo pokazala da Bosna teško dolazi do bodova na domaćem terenu, s obzirom da su se u svim dosadašnjim utakmicama pošteno namučili da dođu do pobjede, dok sa gostovanja još nisu donijeli niti jedan bod.

Već u narednom kolu fudbaleri Bosne će imati priliku da donesu prve bodove sa gostujućeg terena, jer putuju u Lipnicu, gdje će se sastati sa Radnikom, koji  u dosadašnjem dijelu sezone nije nikoga pobijedio.