BOSNA – DIZDARUŠA 4:0

Nogomet: 8. kolo Druge lige FBiH „Sjever“

Bosna Kalesija – DIZDARUŠA 4:0 (0:0)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 200. Sudija: Franjo Ćulap (Novo Selo). Pomoćnici: Nermin Omerović (Lukavac) i Danijel Jurić (Špionica).  Delegat: Mevludin Draković (Gračanica). Žuti kartoni: Mujanović (Dizdaruša). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Alibašić (68), 2:0 Poljaković (78), 3:0 Kitić (83), 4:0 Poljaković (89) .

Bosna: Bukvar, Majdančić (Poljaković), Mujanović, Tabalović, Karić, Memišević, Lolić, Hamzić, Salkić (Jukić), Kitić, Alibašić (Omerović). Trener: Ibro Mahmutović.

Dizdaruša: Medić, Bajraktari, Spahić, Torsunović, Mehić, Ramić, Kevrić, Mujanović, Širbegović, Slomić, Gušo. Tener: Mirsad Kevrić.

Kalesijski fudbaleri su odličnom igrom stigli do zaslužene i ubjedljive pobjede nad Dizdarušom. Nakon niza propuštenih prilika u prvom poluvremenu, gostujuću mrežu je načeo Alibašić (68’), koji preciznim prizemnim udarcem šalje loptu u desni ugao golmana Medića. Zasluge za preostala tri pogotka Bosne idu na adresu rezerviste Jasmina Poljakovića, koji je u nastavku meča postigao dva i asistirao kod još jednog gola. Prvo je Poljaković (78’) pekrasnim udarcem sa oko 30-tak metara, iskosa sa lijeve strane, postigao drugi gol za Bosnu, da bi pet minuta kasnije vrlo atraktivnim potezom, “makazicama”, uposlio Kitića kojemu nije bilo teško sa nekoliko metara pogoditi mrežu Dizdaruše. Konačan rezultat postavio je ponovo Poljaković, minut prije prije kraja utakmice, kada je odlično propratio akciju po desnoj strani i rutinski pogodio za 4:0. Bosna je cijelim tokom suseta prikazala mnogo bolju i kvalitetniju igru, međutim sve do vodećeg gola Medićeva mreža je bila “začarana”. Trener Ibro Mahmutović je početkom drugog dijela u igru uveo Jasmina Poljakovića i povratnika u tim Ediba Jukića, koji su, pokazalo se kasnije, unijeli potrebnu svježinu i preciznost. Posebno se to odnosi na igru Poljakovća koji je, iako je na terenu proveo nešto više od pola sata, bez dileme bio igrač utakmice.    Iako su primili četiri gola gosti iz Dizdaruše su prikazali solidnu partiju, sve do prvog pogotka Bosne, nakon čega se igra gostiju potpuno raspala. Pobjedom nad Dizdarušom Bosna je zadržala prvo mjesto na tabeli i potvrdila da ove sezone ima najbolju ekipu u Drugoj ligi FBiH “Sjever”.